Розробник розповів як працює матчмейкінг на арені Hearthstone

У Twitter сталася цікава дискусія щодо різних аспектів арени. Зрештою до неї приєднався Iksar і поділився цікавою інформацією, що проливає світло на механізм підбору суперників.

Розмова почалася між Celestalon’ом і користувачем Judge, який задавався питанням, чому в пару до гравця з двома поразками гра ставить суперника без поразок. Як приклади були наведені ігри з наступним рахунком у гравців: 0-0 проти 1-2; 4-2 проти 3-0; 8-2 проти 8-0. Наголос робився на те, що колоди не рівні між собою за силою.

У цей момент до дискусії підключився Iksar:

Всі проміжні результати походу на арену ранжуються за “вагою”, що в спрощеному вигляді виглядає так:

0-2 = -10
1-2 = -9
0-1 = -8
і так далі

Порядок результатів і розрив між ними є досить складною таблицю. Але, за великим рахунком, у нас достатньо даних, щоб мати уявлення про те, як покаже себе колода з результатом 2-1 або 8-1 проти свіжої колоди 0-0.

І, як і у всіх інших режимах, система підбору суперників шукає опонента з точно таким же “вагою” проміжного результату; і після того як пройде Х секунд, система злегка розширює межі пошуку і повторює процес пошуку, поки не буде знайдений відповідний суперник.

Iksar окремо підкреслив, що різниця між колодами з двома поразками і колодами без поразок настільки мала, що не варто того, щоб заради цього збільшувати час пошуку матчу.

Всупереч поширеній думці, результат матчу в переважній більшості випадків залежить від рівня гри обох суперників. Нам це відомо, тому що ми також відстежуємо і рейтинг, що відображає “силу” кожного гравця; проте, ми ніяк не використовуємо його крім подібного аналізу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *