DIablo Immortal – все про ендгейм-контент

Як і будь-яка інша MMORPG, мобільна Diablo Immortal включає в себе різний ендгейм-контент, який в повній мірі розкривається по досягненню максимального рівня персонажа. В даній невеличкій статті ми вивчимо практично весь ендгейм-контент альфа-версії гри. Відразу хочу нагадати, що до моменту ОБТ \ релізу ті чи інші моменти можуть змінитися.

Рівні складності

Після прокачування персонажа до максимально можливого рівня вам відкриються 2 глобальних ендгейм-режими складності – “Hell I” і “Hell II”. Змінити складність гравці можуть тільки в головному місті, відкривши карту і натиснувши на відповідну кнопку. Далі розберемо чому саме відрізняються обидва режими:

 • Hell I – підвищує рівень супротивників до 55, підвищує шанс випадання золота і предметів на 10%. Рекомендований для персонажів з показником сили атаки і захисту 950.
 • Hell II – підвищує рівень супротивників до 55, підвищує шанс випадання золота і предметів на 20%. Також Данжі на цій складності стають дуже складними, так як розраховані тільки під групу з 4-х осіб (в соло мене в одному з Данжі вбили за все з двох ударів). Рекомендований для персонажів з показником сили атаки і захисту 1755.

Парагон

Парагон виконує аналогічну роль, що і в Diablo 3 – посилення персонажа, проте в злегка іншій формі. Як я вже згадував у цій статті, Парагон в Immortal розбили на гілки або ж спеціалізації, спрямовані на посилення тих чи інших аспектів гри, наприклад перші дві гілки підвищують виживаність і загальну наступальну силу персонажа.

 • Vanquisher – збільшує наступальну силу персонажа в PvE.
 • Survivor – підвищує виживаність персонажа.
 • Treasure Hunter – наскільки я зрозумів, впливає на одержуваний досвід \ золото, випадання предметів \ каменів і т.д.
 • Gladiator – збільшує наступальну силу персонажа в PvP.
 • Soldier – не знайшов інформації на що вона впливає.
 • 6 гілка Парагон на момент написання статті присутній, але прихована і поки без назви.

Гілки містять в собі два типи нодов: пасивні – підвищують базові характеристики персонажа (наприклад, + до втрат, ХП, захист), активні – особливий ефект, властивість або ж Баффі, який активується при виконанні певних умов. Всі активні Ноди працюють тільки якщо ви зробите відповідну гілку активної (причому ця функція з’являється тільки після того як ви розблоковуєте хоча б 1 активний нод), а пасивні працюють постійно і з цієї причини доцільніше буде прагнути відкрити саме якомога більше пасивних нод.

Фракції

Мабуть, ключова і на перший погляд найцікавіша задумка гри полягає в протистоянні двох фракцій – Безсмертних і Тіней, які борються між собою кожен цикл, щоб в результаті помінятися сторонами. Щоб вступити до фракції Тіней, гравці в певний час повинні записатися в темну лотерею і сподіваючись на удачу чекати результату на ігровий поштою. До Безсмертним можуть приєднатися лише Тіні, шляхом незвичайного PvP-режиму під назвою “Rite of Exile”, причому в ньому беруть участь тільки найкращі Тіні. Всього може бути тільки 500 Безсмертних, а ось Тіней – хоч греблю гати.

Якщо спростити цю концепцію, наскільки я зрозумів, битва між фракціями відбувається наступним чином:

 • Звичайні гравці стають Тінями.
 • Починають виконувати різні активності, поступово наближаючи момент сутички в режимі “Rite of Exile”. Деякі активності включають в себе PvP-фракційний аспект.
 • У міру виконання активностей кожен окремий гравець підвищує свій ранг у фракції. При цьому він отримує пасивні Баффі у вигляді посилення сили і захисту персонажа.
 • Тіні починають створювати темні будинки – це свого роду фракційні клани.
 • Темні будинку змушені змагатися між собою, підвищуючи свій рейтинг.
 • В кінці циклу топ 10 темних кланів відправляють по 8 гравців для битви з Безсмертними. У підсумку, 80 на 80. До речі, наскільки я зрозумів, в найпершому битві Тіней проти Безсмертних як противників виступають НВЦ, а вже в наступному циклі їх місце займуть гравці.
 • За підсумками декількох матчів якщо фракція Тіней здобуде більше перемог, ніж Безсмертні, цикл зміниться, а якщо немає, він залишиться колишнім.
 • Якщо Тіні перемагають, вони стають Безсмертними, а лідер найсильнішого темного будинку призначається главою всіх Безсмертних.
 • Виходячи з останньої інформації, наскільки я зрозумів, в разі перемоги тільки 150 Тіней стають Безсмертними (хоча тут не зовсім зрозуміло, так як потрібно пробувати особисто), а решту 350 вони можуть запросити.
 • На відміну від Тіней, у Безсмертних присутній ієрархія – глава, 4 лейтенанта, еліта й пересічні. У кожного свої особливі привілеї і можливості. Ідеальна система для розведення політики, драми та іншого.
 • Незалежно від того, який у Безсмертного ранг, він зобов’язаний виконувати ряд щоденних завдань для розвитку фракції.

Що стосується нагород, наскільки я зрозумів, Безсмертні і Тіні отримують косметичні предмети, причому деякі розрізняються залежно від рангу. А звичайні гравці, які стосуються базової фракції Пріключенец принаймні в разі перемоги Тіней (саме це сталося на момент написання статті) і зміни циклу протягом 7 днів отримують різні корисні предмети (наочний приклад на картинці).

Світові івенти


Практично в кожній локації світу DIablo Immortal крім випадкових Данжі, квестів і сильних супротивників присутні локальні івенти або ж спеціальна механіка – особливі події, з яких ви можете отримати дуже корисні предмети. Нижче я приведу приклади деяких подібних подій.

 • Bilefen – в певний момент часу в списку завдань з’явиться відлік до початку події “Давня арена”, в якому гарантовано можна отримати 1 випадкове легендарне спорядження. Суть івенту проста і нехитра: після запуску активності в центрі арени з’явиться скриню і міні-бос, ваше завдання – якомога швидше його вбити і почати відкривати скриню (на це йде певна кількість часу). Основна складність полягає в тому, що після початку івенту давня арена стає зоною вільного PvP і соотвенно інші гравці можуть перешкодити вам отримати нагороду.
 • Ashworld Cemetery – невеликий івент, в якому вам потрібно супроводити і захистити караван, а потім убити міні-боса. В нагороду видають пристойну кількість ресурсів для поліпшення спорядження.
 • Library of Zoltun Kulle – прихована механіка “Сховище Золтана Кулла”. Тут вам необхідно зібрати 5 втрачених сторінок, які розкидані по локації, що найважливіше, після того як їх збере 1 гравець, на повторній появі йде певна кількість часу (я впевнений, на ОБТ з’явиться карта з точками, де будуть з’являтися сторінки). Після того як ви зберете 5 сторінок, вони перетворяться в 1 портал, ведучий в сховище Кулла, де доведеться виконати певну механіку (вбити мобів на час, очистити проклятий скриню і т.д.), щоб отримати нагороду. Також при відкритті порталу є невеликий шанс, що ви призвете одного з двох світових босів локації для всіх гравців. Що стосується нагороди, в основному видають спорядження і ресурси для поліпшення, але є невеликий шанс отримати легендарку.Міровие івенти

Контракти

На відміну від Diablo 3, контракти в Immortal перетворили в щоденну активність, якщо висловитися простою мовою – в дейлікі. Кожен день вам доступно тільки 12 дейліков, по 4 за раз. Завдання контрактів стандартні: убий Х супротивників, убий і збери Х предметів, убий сильних супротивників, пройди підземелля і т.д.

Незважаючи на одноманітність, дейлікі варто проходити через наступних причин:

 • Досвід – в залежності від рандома, 12 дейліків проходяться досить швидко, а в нагороду ви отримуєте велику кількість досвіду.
 • Scoria – особливий ресурс, необхідний для підвищення рівня Helliquary, випадає відразу кілька штук.

Також у фракції Тіней є особливі щотижневі дейлікі з трохи іншої нагородою, на якій зав’язані деякі “тіньові” активності.

Ріфти

Як і в Diablo 3, в грі присутній два типи Рифт. Вони працюють за аналогічною схемою: за певний час вбиваючи мобів заповнюємо смугу прогресу, закликаємо боса і вбиваємо, після чого отримуємо нагороду.

 • Elder – звичайний рифт, нагорода якого залежить від спеціальних предметів під назвою “Crest (Герб)”. Також вони впливають на складність рифту, додаючи ряд негативних і позитивних модифікаторів.
 • Challenge – свого роду змагання рифт, його складність підвищується в міру проходження рівнів. В нагороду за кожен пройдений рівень видають ресурси для поліпшення спорядження, ресурси для крафта самоцвітів, а також спеціальну валюту “Honor”. Остання обмінюється на різні товари у відповідного NPC.

На мій погляд, в поточній версії гри elder рифти потрібні виключно для фарма дорогоцінних каменів і їх поліпшення. Однак, вони гарантовано падають тільки при використанні хоча б 1 легендарного герба, які в обмеженій кількості продаються у різних NPC і без лімітів – в Донат магазині. В цілому, зараз взагалі не дуже зрозуміло як саме розробники планують продавати легендарні герби, так як поточні ліміти змушують витрачати Донат валюту.

З змагальних рифтом ситуація простіше. По-перше, проходячи рівні ви отримуєте три типи нагород, але особливий інтерес викликає згадана валюта “Honor” і ресурси для поліпшення спорядження. По-друге, в рифт вбудували систему лідерів, вона розділена на одиночний і груповий зі своїми нагородами за місця з 1 по 10. Причому найбільш корисна нагорода – в груповому (дорогоцінний камінь, 5-7 легендарних гербів і 1-3 тисячі Гонору).

Helliquary

Незвичайна система, яка відкривається приблизно на 46 рівні, виконує відразу три важливі функції:

 • Поліпшення – вже згаданий мною ресурс “Scoria” дозволяє підвищити рівень Helliquary, що в свою чергу підвищує показник сили і захисту персонажа, а це, як ми вже знаємо, необхідно для переходу на складність “Hell II”. Також на певному рівні з’являються бонуси для змагального рифту.
 • PvE – поліпшивши Helliquary до 10 рівня, ви розблоковуєте можливість кинути виклик сильному демона, він відноситься до найскладнішого PvE-контенту. З одного боку, кожен сезон демон буде змінюватися для різноманітності ігрового процесу.
 • Посилення – після перемоги над вищезазначеним демоном ви отримаєте нагороду і спеціальні предмети, які можна встановити в Helliquary для активації унікальних бонусів.

Навіть якщо вам не цікаві останні два пункти, посилення сили і захисту персонажа є мало не головним критерієм розвитку персонажа. До слова, звичайні гравці у торговця за Хонор можуть купувати 6 ресурсів “Scoria”, а Тіні позбавляються цієї можливості.

Path of Blood

Ця активність доступна тільки фракції Тіней і дуже схожа на концепцію “вежі” з більшості MMORPG. Гравцеві пропонують пройти кілька поверхів з поступово збільшується складністю. Завдання на кожному поверсі проста – вбити супротивників за певний проміжок часу. В нагороду за успішне проходження кожного поверху видають спеціальну валюту “Marks (Мітки)”, з її допомогою гравець збільшує свій внесок і поступово підвищує ранг.

Raid the Vault

PvEvP-активність, доступна фракціям Безсмертні і Тіні. Принаймні Тіням для входу потрібен спеціальний квиток, його гарантовано видають в процесі проходження особливих контрактів Тіней. Безсмертні, ніби як, активність можуть запустити в разі виконання особливого умови (про це трохи далі).

У цій активності вам належить відправитися в сховище Безсмертних і вкрасти якомога більше есенції, вбиваючи противників і відкриваючи скрині. Сховище складається з декількох поверхів, а противники не викликають особливих труднощів, через це сама по собі активність може здатися дуже легкої, але це не зовсім так. Розробники вирішили додати сюди PvP-елемент, що виражається в сигналізації.

Крім звичайних супротивників, в сховище періодично з’являються варти, якщо вони помітять персонажа і ви не зможете їх зупинити, активується сигналізація, вона тут же сповістить фракцію Безсмертних про вторгнення. Якщо це станеться, вам доведеться зіткнутися з гравцем протилежної фракції, але що найцікавіше, якщо гравець Тінь зможе вбити Безсмертних, сховище блокується для вторгнення.

В якості нагороди видають золото і Гонор, а ось кількість залежить від того, скільки есенції ви вкрали до виходу \ поразки.

Kion’s Ordeal

На момент написання статті єдиний рейд на 48 гравців. На жаль, потрапити в нього можуть тільки представники фракції Безсмертні і ніби як їх ранг повинен бути не нижче еліти, тобто рядові Безсмертні туди не зможуть потрапити.

Наскільки я зрозумів, в рейді всього 4 боса (їх необхідно вбити одночасно або з невеликою затримкою), кілька рівнів складності, а в якості нагороди видають легендарне спорядження. Нижче ви знайдете відео з проходженням рейду.

Різне

Список більш дрібних активностей, які я все ж вирішив віднести до ендгейм-контенту:

 • Battleground – поле бою 8 на 8, де потрібно вбивати і виконувати зазначені завдання, в нагороду видають Гонор.
 • Бестіарій – пасивна система посилення персонажа. Підвищує ХП і шкоди за рахунок відкриття сторінок з інформацією про монстрів, а для цього потрібно зібрати есенцію монстрів, яка в свою чергу випадає випадковим чином з убитих противників.
 • Дослідження – в кожній локації присутній ряд особливих завдань, які гравець повинен виконати, щоб закрити на все 100%. Це опціональний контент, але в нагороду за кожну закриту завдання локації видають Гонор. Завдань розділені на 2 типу – убий сильних супротивників, босів і досліджувати (сюди входить повне відкриття локації, проходження світових івентів, виконання Х контрактів в локації і т.д.).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *